Gartner: Rostoucí počet zařízení schopných přístupu k internetu podpoří síťový trh

S rostoucím počtem zařízení schopných přístupu k internetu rostou nároky spotřebitelů na stabilitu domácí sítě, rychlost připojení k internetu, ale také počet datových tarifů.

Gartner: Rostoucí počet zařízení schopných přístupu k internetu podpoří síťový trhZatímco před třemi až čtyřmi lety zpět uživatelé k internetu přistupovali primárně z počítačů a notebooků v dnešních tzv. connected domácnostech se nachází až 10 zařízení schopných přístupu na internet.

Pevné i mobilní připojení spotřebitelé využívají nejen pro sledování videí, hraní her a přístup k sociálním sítím, ale také na on-line bankovnictví a monitorování zabezpečení své domácnosti.

Analytici Gartneru očekávají, že vyjma smartphonů, počet zařízení vlastněných domácností s předplacenými datovými tarify do roku 2016 meziročně poroste osminásobně rychleji než množství zařízení schopných přístupu na internet pouze pomocí WiFi.

V této souvislosti lze počítat s rostoucími požadavky na stabilní širokopásmové připojení. To s sebou ponese investice do infrastruktury nejen z řad ISP, ale také spotřebitelů, kteří budou poptávat nové routery a další síťové bezdrátové prvky.

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře