Gartner: Příjmy z prodeje Business Intelligence letos porostou

Podle analytické společnosti Gartner roste zájem o Business Intelligence. Jaké jsou hlavní důvody a jak se budete trh vyvíjet v následujících letech?

Gartner: Příjmy z prodeje Business Intelligence letos porostouCelosvětové příjmy z prodeje Business Intelligence (BI) nástrojů v roce 2013 dosáhnou podle Gartneru 13,8 biliardy dolarů a výroboci zaznamenají  meziroční nárůst o 7 %.

Za rostoucí poptávkou podle analytiků stojí primárně dva hlavní faktory. CIO nakupují BI technologie taktičtěji a využívají je pro analýzu jednotlivých sektorů podniku. Dalším významným faktorem je použití BI v mobilních zařízeních a propojení s cloudem.

Růst příjmů bude podle analytiků v dalších letech pokračovat, ale v důsledku makroekonomických změn zpomalí. Přesto příjmy v roce 2016 dosáhnou 17,1 miliard dolarů.

Zájem o BI by mohl v budoucnu významně podpořit nově vznikající trend data-as-a-service (data jako služba). Tento model umožní firmám vytvořit souhrnný balíček veškerých informací, dat a analýz provedených BI softwarem.

Zdroj: GartnerKomentáře