Fujitsu přebírá firmu RunMyProcess a posiluje v cloudové oblasti

Společnost Fujitsu se domluvila na převzetí francouzského poskytovatele cloudových služeb RunMyProcess. Jak chce Fujitsu díky této akvizici rozšířit své cloudové portfolio a jaké další plány má s rozvojem cloudového byznysu?

Fujitsu přebírá firmu RunMyProcess a posiluje v cloudové oblastiSpolečnost Fujitsu oznámila, že uzavřela smlouvu s firmou RunMyProcess (RMP), na základě které Fujitsu získá veškeré její akcie. Převzetím tohoto francouzského poskytovatele cloudových služeb Fujitsu plánuje doplnit svou stávající cloudovou nabídku o iPaaS, tedy integrační platformu jako službu (integration Platform as a Service).

Společnost RMP, která byla založena v roce 2007, nabízí iPaaS jako možnost pro vybudování a nasazení kriticky důležitých obchodních aplikací pomocí integrace a kombinace současných služeb a aktiv z cloudových i vnitropodnikových řešení.

Společnost Fujitsu vedle nové akvizice prezentovala záměr vybudovat v kalifornském Silicon Valley své nové globální softwarové centrum, které má sloužit jako hlavní základna pro cloudový byznys Fujitsu.

Služby společnosti RMP jsou pro firmu Fujitsu počátkem dalšího rozvoje její obchodní činnosti v oblasti cloudových služeb a rozšiřování portfolia, které má vést k posílení jejího cloudového businessu v globálním měřítku,“ stojí ve společné tiskové zprávě obou firem k akvizici.

Zdroj: Fujitsu, RunMyProcesss

Úvodní foto: Fujitsu + RMP

Komentáře