Fortinet kupuje Coyote Point Systems

Fortinet oznámil, že vstoupil do finální fáze dohody o akvizici společnosti Coyote Point Systems, dodavatele podnikových aplikací a řešení pro vyrovnávání zátěže.

Fortinet kupuje Coyote Point SystemsKen Xie, prezident a CEO společnosti Fortinet, uvedl, že akvizice Coyote Point Systems doplňuje strategii síťové bezpečnosti a umožňuje channel partnerům zrychlit a dodávat kompletní zabezpečení podniků. Cena akvizice nebyla oznámena.

Fortinet vyrábí firewally pro podniky všech velikostí, zatímco Coyote Point se specializuje na zařízení pro management provozu a zlepšení výkonu aplikací.

Společnost Fortinet se domnívá, že zabezpečení aplikací, síťová bezpečnost a vyvažování zátěže budou konvergovat do jednoho zařízení. To umožní podnikům a poskytovatelům cloudových služeb ušetřit kapitálové i provozní výdaje a aplikovat jednotnou sadu bezpečnostních politik, uvedl John Maddison, viceprezident marketingu Fortinetu.

Tzv. ADC (application delivery controllery) prodává Fortinet pod značkou FortiBalancer, přičemž jeho dodavatelem je Array Networks. Získání vlastní technologie ADC byl jedním z důvodů akvizice Coyote Point. Značka FortiBalancer bude do budoucna sloužit pro vlastní ADC postavené na řešeních od Coyote Point.


Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Fortinet, Coyote Point Systems

Komentáře