Forrester: Windows 8 se do firem dostanou skrz zaměstnance

Jelikož podniky stále nasazují Windows 7 nebo přechod na tento systém z Windows XP dokončily teprve nedávno, nebudou investovat do přechodu na Windows 8, takové jsou závěry průzkumu analytické společnosti Forrester.

Forrester: Windows 8 se do firem dostanou skrz zaměstnanceAnalytická společnost Forrester provedla na podzim loňského roku průzkum mezi 1 282 organizacemi v Severní Americe a Evropě a z výsledků vyplývá, že 48 % komerčních PC pohání Windows 7 a 76 % firem stále nasazuje nová PC s tímto operačním systémem.

Dotázaní se shodují, že Windows 8 jsou výraznou změnu, nicméně v současné době nejde o pozitivní krok v podnikové sféře. Částečně znechucení kolem Windows 8 pramení z přepínání mezi tradiční plochou a dotykovým rozhraním. Navíc Windows RT jsou nedostatečné pro byznys, neumějí se připojit do domény a omezené jsou rovněž v licenci.

Z výše uvedeného 46 % dotázaných nevyhledává Windows 8, 24 % organizací nemá žádný plán týkající se jejich nasazení a do podzimu letošního roku je nasadí pouze 4 % z nich.

Windows 8 na osobních zařízeních zaměstanců

Zatímco IT oddělení se Windows 8 zdráhají, zaměstnanci by jim dali přednost v 38 % případů, zatímco Windows 7 by si vybralo 35 % zaměstnanců. Zájem o tablety s Windows 8 má 20 % z nich, přičemž přednost iPadu by dalo 26 % zaměstnanců.

Za pozornost stojí rovněž fakt, že 60 % zaměstnanců vlastní technologie lepší než, ke kterým má přístup v zaměstnání. V minulém roce proto 36 % zaměstnanců bylo ochotno zaplatit si část nebo celé zařízení, aby jej mohli používat v práci dle své potřeby, v roce 2010 to bylo přitom pouze 21 %.  

Zdroj: IDG News Service, Forrester

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře