ExaSoft dále expanduje, převzal firmu PC Connect

Společnost ExaSoft Holding oznámila, že dokončila začlenění obchodních aktivit společnosti PC Connect z Českého Těšína do svých struktur.

ExaSoft dále expanduje, převzal firmu PC ConnectFirma PC Connect má být podle oznámení ExaSoftu je jedna z největších IT firem v Českém Těšíně, která prodává výpočetní techniku koncovým uživatelům v prodejně a zároveň má nasmlouvané dodávky zboží a služeb do mnoha slezských škol, firem a institucí.

Začleněním obchodních aktivit PC Connecz v Českém Těšíně do struktury ExaSoft Holding a.s. vstupujeme do jednoho z posledních Slezských měst, kde jsme ještě neměli prodejnu a nemohli tak zákazníkům, ale i firmám, poskytovat služby a servis na úrovni ostatních slezských měst, kde již naše prodejny fungují. Zároveň jsme významně posílili i naši firemní divizi, která se specializuje na komplexní dodávky firemním zákazníkům,“ uvedl v oznámení Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding.

Cenu, za jakou byla společnost PC Connect převzata, ExaSoft nezveřejnil. Pokud však jde v oznámení o stejnou firmu resp. fyzickou osobu (Bogdan Waclawik - PC Connect) provozující web PCconnect.cz, kde jsou uvedeny kontakty na prodejnu v Českém Těšíně, nebyla to pravděpodobně otázka akvizice, ale začlenění na základě dohody.

ExaSoft chce dále akvizičně růst

Podle slov Petra Schroma se největší slezský prodejce s IT a spotřební elektroniky s obratem přes 850 milionů korun rozhlíží o dalších akvizičních cílech: „Pokud bychom našli vhodnou příležitost spojení či koupě firmy i mimo oblast Slezska, už bychom se tomu nebránili.“

Začátkem roku ExaSoft holding oznámil dokončení akvizice H-Centrum elektro, zlínského prodejce spotřební elektroniky, bílé techniky a elektrospotřebičů. Sídlo společnosti ExaSoft a vlastní skladové a logistické centrum o rozloze 28.000 m2 je umístěno v Karviné. Síť vlastních prodejen je situována převážně ve slezských městech.

Zdroj: ExaSoft Holding, ChannelWorld
Úvodní foto: ExaSoft holding

Komentáře