Eset: V únoru se mezi top 3 hrozby dostal malware zneužívající screenshoty

Do první trojky počítačových hrozeb se prodral malware Win32/Sality s podílem infekce 2,71 %. Prostřednictvím screenshotů rozesílá informace útočníkům.

Eset: V únoru se mezi top 3 hrozby dostal malware zneužívající screenshotyNejrozšířenější celosvětovou hrozbou se i v únoru stal škodlivý kód INF/Autorun, který tentokrát dosáhl podílu 3,32 %. Pravidelné statistiky počítačových hrozeb Eset Live Grid využívající data o malware od uživatelů z celého světa ukazují, že se v těsném závěsu umístil HTML/Iframe.B s podílem 2,99 %.

Do první trojky počítačových hrozeb se prodral malware Win32/Sality s podílem infekce 2,71 %. Ten odsunul na čtvrtou pozici hrozbu HTML/ScrInject.B se zastoupením 1,96 %.

INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívající jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média k počítači s  Windows. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.

Win32/Sality je polymorfní hrozba napadající soubory. Prostřednictvím screenshotů rozesílá informace, stahuje soubory ze vzdálených počítačů a internetu a vypíná a restartuje počítač.

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (únor 2013)

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (únor 2013)

Zdroj: Eset Software

 
Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře