Eset: V srpnu Česko i svět nejvíce ohrožoval HTML/Iframe

Na první místo žebříčku nejrozšířenějších počítačových hrozeb se po dlouhé době dostal malware, který se nepřenáší prostřednictvím přenosných médií.Globální statistiky Eset Live Grid využívající data o malwaru od uživatelů řešení z celého světa vedl v srpnu HTML/IFrame s podílem 4,26 %. V České republice dosáhla tato hrozba dokonce podílu 6,05 %, což i zde stačilo na první příčku.

Hned za tímto malwarem se v tuzemsku umístil HTML/Fraud (podíl 4,5 %), což je hrozba lákající především na výhry v imaginárních soutěžích, většinou o produkty Apple.

Celosvětově se na 2. místě drží červ Win32/Bundpil s aktuálním globálním podílem 3,45 %. Stálicí zůstává také HTML/ScrInject, který v srpnu celosvětově obsadil třetí pozici s podílem 2,59 %.

HTML/Iframe označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.

Malware Win32/Bundpil se na přední příčky světových TOP 10 hrozeb dostal teprve ve druhém čtvrtletí roku. Jde o červa šířícího se pomocí přenosných médií. Hrozba obsahuje URL adresy, z nichž se pokouší stahovat další soubory.

HTML/ScrInject je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu.

Hrozby v České republice podle statistik Eset Live Grid (srpen 2013)

Hrozby v České republice podle statistik Eset Live Grid (srpen 2013)

Zdroj: Eset

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (srpen 2013)

 Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (srpen 2013)

Zdroj: Eset

 

 Komentáře