Eset otevřel německou pobočku

Antivirová společnost Eset otevírá své oficiální zastoupení v Německu. Jde o první základnu firmy v německy mluvících zemích.

Eset otevřel německou pobočkuÚkolem nově vzniklé pobočky Eset Deutschland je rozšiřovat síť prodejců v Německu a posilovat pozici Esetu u tamějších prodejců a internetových obchodníků, uvádí výrobce.

Eset spolu se svým bývalým distributorem, firmou Datsec, založili novou společnost Eset Deutschland, kam se přesunul i tým Datseku. Změna přístupu k německému trhu začala již v loňském roce jmenováním Ralfa Tegethoffa ředitelem zákaznického prodeje pro oblast EMEA. Nově vytvořenou německou pobočku bude řídit Miroslav Mikuš, dosud vedoucí prodeje a marketingu Esetu pro oblast EMEA.

„V dubnu 2013 jsme přijali Eset Deutschland do skupiny společností Eset. Spojili jsme síly s firmou Datsec, naším bývalým distributorem v Německu. Nová společnost bude mít na starost distribuci našich produktů a služeb v zemi, která je největším evropským trhem s výrazným vlivem na zbytek západní Evropy,“ uvedl v oznámení Richard Marko, výkonný ředitel společnosti Eset.

 „Chceme dostat ESET mezi nejvýznamnější výrobce bezpečnostních řešení v Německu. DATSECu se již podařilo vybudovat silný a úspěšný tým, s jehož podporou a naším know-how toho můžeme dosáhnout,“ dodal Marko.

Country manažerem německé pobočky je Miroslav Mikuš, který pracuje v Esetu již řadu let na manažerských pozicích v rámci divize prodeje a marketingu a podléhá přímo Ignaciu Sbampatovi, obchodnímu a marketingovému řediteli společnosti. Eset Deutschland sídlí ve městě Jena, kde měl centrálu také německý distributor Datsec.


Zdroj: EsetKomentáře