Ericsson převzal výrobu LTE modemů od končící firmy ST-Ericsson

Společnosti Ericsson a STMicroelectronics si rozdělily produktové portfolio a zaměstnance končící společné firmy ST-Ericsson. Výrobu LTE modemů zejména pro chytré mobily a tablety převzal Ericsson.

Ericsson převzal výrobu LTE modemů od končící firmy ST-EricssonSpolečnosti Ericsson a STMicroelectronics ruší společný podnik ST-Ericsson, jak se dosavadní partneři dohodli již v březnu 2013.

Ericsson ke dni 2. srpna 2013 převzal design, vývoj a prodej LTE modemů včetně řešení zpětně kompatibilních i se sítěmi druhé či třetí generace. Ericsson tak nyní bude vyrábět LTE modemy určené k instalaci zejména do chytrých mobilů a tabletů.

Vidíme zde velký tržní potenciál a Ericsson se nyní zaměří na uvedení nejlepších modemů na trh a na úzkou spolupráci s našimi klienty při integraci těchto modemů,“ uvedl ve zprávě pro média Douglas Gilstrap, senior vicepresident společnosti Ericsson.

Tyto výrobky jsou budoucností, stanou se standardy a pokrývají všechny hlavní přístupové normy, včetně LTE FDD / TDD, HSPA +, TD-SCDMA a GSM“, dodal ve zprávě pro novináře Mats Norin, který ve společnosti Ericsson má na starost právě výrobu modemů.

K Ericssonu ze společnosti ST-Ericsson přešlo téměř 1800 zaměstnanců a dále smluvní partneři v oblasti LTE modemových řešení. Dalších 1000 zaměstnanců převzala společnost STMicroelectronics spolu se zbývajícími produkty původní firmy ST-Ericsson.

Řešení konektivity pro GNSS (Global Navigation Satellite System) a některá montážní a zkušební zařízení byla prodána třetím stranám, které Ericsson ve zprávě pro média nespecifikoval.

Zdroj: Ericsson
Úvodní foto: Ericsson

Komentáře