Eaton Elektrotechnika slaví 20 let na českém trhu

Výrobce a distributor známý nejen díky nabídce UPS u příležitosti dvacátého výročí na českém trhu chystá nový showroom ve svém sídle a také mobilní showroom, se kterým chce vyrazit za zákazníky.

Eaton Elektrotechnika slaví 20 let na českém trhuSpolečnost Eaton Elektrotechnika (dříve Moeller Elektrotechnika), výrobce a distributor elektrotechnického zařízení včetně, slaví letos 20 let svého působení v České republice.

Dvě desetiletí působení na českém trhu firma, která je v oblasti IT známá díky zdrojům záložního napájení UPS, hodlá zdůraznit dočasně upraveným logem (viz úvodní obrázek).

Letos chce Eaton Elektrotechnika ve svém sídle na Praze 9 otevřít nový showroom. „Zákazníci si v něm budou moci prohlédnout základní sortiment produktů, případně si je rovnou vyzkoušet v praxi,“ uvedla společnost ve zprávě pro média.

Chystá také pojízdný showroom Eaton VAN, který má od začátku března tohoto roku cestovat po České republice. Potenciálním zákazníkům bude jednotlivé produkty ukazovat přímo v jejich městě.

Pro odbornou veřejnost Eaton Elektrotechnika bude letos opět pořád různá školení, workshopy a semináře. Na portálu Profiklub elektrotechniků po registraci lze čerpat bonusové programy a slevy. Portál také nabízí souhrnný přehled produktů, školení, veletrhů či prodejních akcí.

Historické milníky společnosti Eaton Elektrotechnika

V roce 1993 Eaton Elektrotechnika vstoupila na český trh nejdříve jako součást koncernu Felten & Guilleaume. Ta byla v roce 1998 byla integrována do koncernu Moeller pod názvem Moeller Elektrotechnika. O deset let později koncern Moeller koupila skupina Eaton.

V roce 2010 je název firmy Moeller Elektrotechnika změněn na Eaton Elektrotechnika. Loni firma založila Evropské inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy. Nadnárodní skupina Eaton má celkem pět takových center, ale toto české je první v Evropě.

Mezi nejúspěšnější produkty firmy Eaton Elektrotechnika prý vedle zdrojů záložního napájení UPS patří také například systém xComfort. Jde o řešení bezdrátové elektroinstalace spadající do kategorie produktů pro tzv. chytré bydlení. 

Zdroj: Eaton Elektrotechnika
Úvodní foto: Eaton Elektrotechnika

Komentáře