E-tailer prokázal úspěšné fungování s virtuální měnou Bitcoin

Aby prokázal svůj potenciál, poběží internetový obchod s elektronikou - Bitcoinstore - po další tři měsíce. Ingram Micro prodlužuje kontrakt.

E-tailer prokázal úspěšné fungování s virtuální měnou BitcoinBitcoinstore, e-tail s elektronikou, měl natolik úspěšný zkušební provoz, že se rozhodl nadále fungovat a přijímat jako platbu pouze virtuální měnu Bitcoin.

Kuriózní e-shop byl oficiálně spuštěn minulý měsíc s tím, že prodává zboží za velkoobchodní ceny. Další úspory plynou z použití open-source internetové měny Bitcoin jako jediné platební metody, což má ukázat použitelnost e-tailerům, jako jsou Amazon.com či Newegg, uvedl Jon Holmquist, ředitel marketingu Bitcoinstore.

Snažíme se jim poskytnout motivaci tím, že jim bereme zákazníky,“ dodal Holmquist.

Společnosti Visa, MasterCard či PayPal, které procesují platby, si z každé transakce berou poplatky, což se promítá do vyšší ceny zboží, uvádí Holmquist. Web je navržen tak, aby retailerům ukázal výhody přijetí měny Bitcoin, která používá peer-to-peer systém verifikace a přenosu.

Transakce Bitcoinu jsou bezplatné, za malý poplatek si lze však objednat zrychlení doby, v rámci které jsou peněžní převody ověřovány touto sítí.

Ingram Micro vidí potenciál

Cílem Bitcoinstore bylo prodat v tříměsíčním období spotřební elektroniku v hodnotě 850 000 dolarů. K dosažení této hranice e-tailu chyběl obrat 350 000 dolarů, což bylo údajně způsobeno technickými problémy, které nebyly na straně Bitcoinu.

Obchod se Bitconstoru v březnu natolik oživil, že jeho hlavní distributor, společnost Ingram Micro, se rozhodla obnovit kontrakt. Do konce června plánuje prodat zboží za dalších 850 000 dolarů.

Průměrná objednávka na BitCoinstoru má hodnotu kolem 400 dolarů. Ingram Micro zajišťuje přepravu, a to převážně zákazníkům ve Spojených státech. Malý počet zákazníků pochází také z Kanady a východoevropských zemí.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Bitcoinstore

Komentáře