DPD zavádí výdejny pro osobní odběr zásilek

Nová služba DPD ParcelShop, která spolupracuje s Uloženka.cz, umožňuje doručení zásilky do odběrného místa, kde si jej může příjemce vyzvednout kdykoliv během provozní doby.

DPD zavádí výdejny pro osobní odběr zásilekNová služba DPD ParcelShop rozšiřuje možnosti doručení objednané zásilky. Přepravce ji nyní může doručit do některého z 22 odběrných míst, kde je uložena po dobu sedmi dní. Příjemce je upozorněn SMS nebo e-mailem a může si ji během této doby vyzvednout kdykoliv od 9:00 do 17:00.

Pokud nedojde k vyzvednutí do 4. pracovního dne od uložení, systém automaticky rozešle upozornění e-mailem, že zásilka nebyla dosud vyzvednuta, uvádí DPD v oznámení.

Příjemce si může vybrat některé z 22 odběrných míst po celé České republice – na depech DPD v Praze, Ústí nad Labem, Olomouci, Hradci Králové, Ostravě, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Karlových Varech, Velkých Přílepech, Pardubicích a Jihlavě nebo na pobočkách Uloženka.cz v Praze 9 a 4, Brně, Brně – Černá Pole, Ostravě, Hradci Králové, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích.

Odběrná místa je možné vyhledat na mapě www.dpdparcelshop.cz. Do budoucna DPD plánuje síť odběrných míst rozšiřovat.

Jak integrovat novou možnost do e-shopu?

Pro obchodní partnery, respektive e-shopy připravila společnost DPD sadu integračních nástrojů, která umožňuje přidat volbu DPD ParcelShop mezi jednotlivé způsoby dopravy.

Služba nabízí možnost pojištění zásilky až do výše 50 000 Kč a dovoluje on-line sledování zásilek až do jejich vyzvednutí příjemcem na odběrném místě.

Službu DPD ParcelShop lze využívat pro zásilky, které mají maximální hmotnost 20 kg a rozměry do 175 cm na délku a obvodovou délku do 300 cm.

Zdroj: DPD
Úvodní foto: DPD

Komentáře