Do mobilů Prestigio míří navigace Navitel

Mobily a tablety značky Prestigio se systémem Android získají navigační aplikaci od ruské společnosti Navitel. Pro jaké země nabízí mapové podklady, kdy zamíří mezi uživatele a jaké funkce slibuje?

Do mobilů Prestigio míří navigace NavitelVýrobce mobilní elektroniky Prestigio oznámil uzavření nového obchodního partneství s ruskou firmou Navitel, výrobcem automobilových navigací a tvůrcem navigačních aplikací pro chytrou mobilní elektroniku. 

Nově tak v chytrých mobilech a tabletech značky Prestigio bude užívána navigační aplikace společnosti Navitel i s jejími mapovými podklady. 

S novými zařízeními bude dodávána mapová aplikace společnosti Navitel. Do již prodaných zařízení má dorazit uživatelům upozornění, na možnost stáhnout si tuto aplikaci. 

Dohoda mezi oběma společnostmi se týká zařízení Prestigio se systémem Android ve verzi 4.0 nebo novější s podporou GPS navigace.

Spolupráce s Prestigiem nás velice nadchla. Příznivě hodnotíme kvalitu produktů této značky, její zkušenosti s distribucí a neustálé aktualizace nabídek pro uživatele. Když jsme se rozhodovali, kam pokračovat ve vývoji produktů Navitel pro mobilní telefony, naše volba padla okamžitě na Prestigio,“ tvrdí ve zprávě pro média Daniel Žarikov, obchodní ředitel společnosti Navitel.

90 dnů na zkoušku zdarma s mapou ČR i SR

Pro majitele chytrých mobilů Prestigio se systém Android 4.0 nebo novějším, které podporují GPS navigaci, je připravena zaváděcí nabídka. Aplikaci s mapovými podklady společnosti Navitel si budou moci zdarma stáhnout a vyzkoušet po dobu 90 dnů ode dne první aktivace aplikace.

Po uplynutí doby pro bezplatné vyzkoušení bude možné zakoupit si požadované mapové podklady přímo z aplikace. Prestigio ji hodlá ještě v prvním čtvrtletí roku 2013 zpřístupnit uživatelům ve všech zemích, kde působí, tedy včetně České republiky, jejíž mapové podklady aplikace rovněž obsahuje.

Obsahuje mapové podklady i pro Slovensko a dále pro Albánii, Argentinu, Belize, Bělorusko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Černou Horu, Estonsko, Finsko, Guatemalu, Honduras, Chile, Chorvatsko, Kanadu, Kazachstán, Kostariku, Kyrgyzstán, Litvu, Lotyšsko, Makedonii, Mexiko, Moldávii, Nicaraguu, Novou Kaledonii , Panamu, Polsko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Srbsko, Turecko a Ukrajinu.

Podle tiskové zprávy společnosti Prestigio nabídne navigační aplikace Navitel funkce pro odběr informací o dopravních zácpách na silnicích, upozornění řidiče na blížící se nebezpečné části komunikace, zasílání SMS se souřadnicemi aktuální polohy, sdílení informací o událostech na komunikacích mezi řidiči, sledování polohy přátel v reálném čase a zobrazení aktuálních cen pohonných hmot.

Zdroj: Prestigio
Úvodní foto: Prestigio, Navitel

Komentáře