Do Comguardu vstoupila investiční společnost OnyxCapital

Skupina Comguard, VAD distributor bezpečnostních ICT řešení a síťových řešení pro Českou republiku a Slovensko, oznámila vstup nového finančního investora, private equity společnosti OnyxCapital.

Do Comguardu vstoupila investiční společnost OnyxCapitalPrivate equity firma OnyxCapital dokončila s podporou klubu investorů ze Slovenska vstup do vlastnické struktury společnosti Comguard. Investujícími jsou odborníci a manažeři z oblasti IT.

Cílem akvizice je posílení postavení společnosti Comguard v oblasti distribuce IT bezpečnostních řešení a úspěšně se etablovat na trhu distribuce síťových prvků, uvádí distributor v oznámení.

Comguard ve zprávě dále uvádí, že loni navázal růstem na rekordní výsledky roku 2011 v tržbách i hospodářském výsledku a že během svého vývoje trvale zvyšuje své tržby a tržní podíl.

Dvouciferný růst a vstup na nové trhy

(Comguard) má talentovaný manažerský tým, který prokázal svoje schopnosti v době hospodářského poklesu, nadále zůstává s firmou a my s ním budeme pokračovat v podnikání jako s partnerem. Do budoucna projektujeme pro Comguard dvouciferný růst a jsme přesvědčeni, že společnost je schopna ho dosáhnout.  Firma má velký rozvojový potenciál jak prostřednictvím diversifikace svých výrobků, tak cestou geografické expanze,”  uvedl k akvizici Radim Stach, zakládající partner OnyxCapital.

Cílem Comguardu je přinášet svým partnerům kromě běžné distribuce hardwaru a softwaru řadu služeb navíc, včetně například konzultačních služeb týmu certifikovaných odborníků, zpracování bezpečnostních projektů, implementací a zaškolování personálu, certifikačních školení.

 „Transakce vytváří mimořádnou příležitost pro další rozvoj společnosti, pro rozvoj služeb, rozšiřování okruhu zákazníků, růst tržního podílu i průnik na další evropské trhy,“ dodal Karel Taft, předseda představenstva Comguardu.

Částka investice neznámá

Distribuční skupinu v současné době tvoří dvě společnosti: Comguard a.s. v České republice a Comguard s.r.o. na Slovensku. Obě tyto společnosti byly součástí akvizice, jejíž cena nebyla oznámena.

Celkový počet zaměstnanců na centrále v Brně, kancelářích v Praze a v Bratislavě je více než 20.

OnyxCapital zabývá investicemi do malých a středních firem.  Od roku 2011 se zaměřuje na podniky s hodnotnou 100 - 200 mil. Kč. Od roku 1997 údajně investoval do více než 30 podniků, přičemž deset z těchto investic přesáhlo 4,2 miliardy Kč. 

Zdroj: Comguard
Úvodní foto: Comguard, OnyxCapital

Komentáře