Distributor be3D.cz rozšiřuje portfolio o 3D modelační nástroj Leonar3Do

Společnost be3D.cz se stala oficiálním distributorem 3D modelačního nástroje Leonar3Do pro Českou republiku.

Distributor be3D.cz rozšiřuje portfolio o 3D modelační nástroj Leonar3DoSystém Leonar3Do je 3D modelovací nástroj, softwarová a hardwarová platforma, která umožňuje modelovat v několika různých režimech. Technologie je určená například pro architekty, designéry, módní návrháře, umělce nebo školy.

Leonar3Do rozšiřuje možnosti počítačového modelování a zároveň je doplňkem k 3D tiskárnám.

Sada Leonar3Do v základu stojí 19 000 Kč bez DPH a obsahuje software, 3D brýle, senzory a speciální ovladač. Leonar3Do Professional stojí 39 000 Kč bez DPH a oproti základní verzi navíc umožňuje pokročilé promítání 3D obrazů na plátno a obsahuje celou řadu doplňkových aplikací usnadňující 3D modelaci.

Sada Leonar3Do se skládá ze speciálního ovladače, kterému se kvůli jeho tvaru říká pták (bird), dále pak z 3D brýlí a tří senzorů mapující pohyb brýlí a ovladače. Poslední hardwarovou součástkou je obousměrný komunikační panel, který komunikuje se softwarem Leonar3Do. 

Tři režimy modelování

Leonar3Do funguje ve třech režimech. Prvním je 2D modelování v případě použití klasického monitoru. Pro modelování ve třech dimenzích je třeba mít 3D monitor. Základní sada také umí následnou projekci modelace - pohled na tvůrce, který pracuje s hmotou v prostoru před sebou.

Sada Professional navíc zpřístupňuje třetí režim - využití Leonar3Do pro projekci modelovaného obrazu na velká plátna a pomocí brýlí zhmotní modelovaný objekt divákům. Mezi další funkce sady Professional patří podpůrné aplikace, které rozšiřují možnosti modelování.

Zdroj: be3D.cz
Úvodní foto: be3D.cz

Komentáře