DisplaySearch: Tablety v letošním roce překonají prodeje notebooků

Windows 8 s nižší nabídkou dotykových aplikací ve spojení s vysokou cenou notebooků s dotykovou obrazovkou nedokáží konkurovat tabletům.

DisplaySearch: Tablety v letošním roce překonají prodeje notebookůAnalytická společnost DisplaySearch očekává, že se v letošním roce se prodá 256,5 milionu tabletů, o 67 % více než vloni. Naopak notebooků se letos prodá přibližně stejně jako loni - 203,3 milionu kusů.

Důvody jsou podle analytiků jasné, roste zájem spotřebitelů o dotyková zařízení. Protože Windows 8 nenabízejí tolik aplikací podporujících dotykové ovládání a cena koncových zařízení je vysoká, uživatelé dávají přednost cenově dostupným tabletům, tvrdí analytici.

Přesto ultratenké notebooky, tedy ultrabooky a MacBook Air, budou v letošním roce představovat 66 % trhu a do roku 2017 jejich tržní podíl dosáhne 80 %. Postupně poroste také počet prodaných notebooků s dotykovou obrazovkou, kterých se má v příštím roce prodat o 48 % více než v letošním roce.

V následujících čtyřech letech se prodeje tabletů podle DisplaySearch zvednou více než dvojnásobně na 579,4 milionu kusů a prodeje notebooků do roku 2017 oslabí na 183,3 milionu kusů.

Podle IDC tablety překonají do dvou let prodeje stolních PC i notebooků, přesto jejich odhady nejsou tak vysoké a očekávají, že tento rok se prodá pouze 175 milionů tabletů.

Zdroj: DisplaySearch

Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře