Den Země přichází, Lenovo připomíná úsporné aplikace

Společnost Lenovo při příležitosti dubnového svátku Den Země upozorňuje na aplikace, které uživatelům pomáhají snížit spotřebu elektrické energie při používání počítače.

Den Země přichází, Lenovo připomíná úsporné aplikaceDen Země se každoročně koná 22. 4. a jeho cílem je poukázat na potřebu globální ochrany životního prostředí. Pro posílení ochrany životního prostředí Lenovo nabízí energeticky úsporné produkty nebo službu pro ekologickou likvidaci vyřazených zařízení.

U vybraných modelů nabízí Lenovo řadu systémů, které uživatelům pomáhají nastavit výkon počítače podle vlastních potřeb, a tím uspořit elektrickou energii. Díky správnému nastavení správy napájení s využitím systému Lenovo Power Manager je údajně možné snížit spotřebu energie až o 69 % v porovnání s počítačem s identickým hardwarem, kdy je zachován stejný výstup pro uživatele, uvádí výrobce.

Systém Energy Management, který je předinstalovaný na počítačích řady Idea, umožňuje nastavit energetické využití systému v závislosti na právě vykonávaných činnostech. Díky tomu dochází u notebooků kromě úspory energie také k prodloužení výdrže baterie a její životnosti. U notebooků ThinkPad pomáhají dosáhnout optimalizované spotřeby energie technologie Green Power Scheme a ThinkPad Energy Saver.

V případě aktivace služby Lenovo Solutions for Small Businesses mají uživatelé možnost využít aplikaci Energy Saver, která je vhodná zejména pro malé a střední podniky s vlastní správou informačních technologií. Energy Saver dokáže po skončení pracovní doby převést počítač do režimu spánku a druhý den před zahájením pracovní doby ho opět probudit.

Co znamená hodnocení Energy Star

Při výběru nového počítače je dobré si zjistit, jak je daný model hodnocen v programu Energy Star. Tímto symbolem jsou označeny produkty, které jsou vyhodnoceny jako energeticky úsporné. Pro každý výrobek jsou přitom definována kritéria pro spotřebu energie.

V případě počítačů je vyžadováno například, aby po určité době nečinnosti přešly do úsporného režimu spánku nebo aby jejich účinnost odpovídala nárokům na zdroj energie. O produktech z portfolia společnosti Lenovo, které jsou označené štítkem Energy Star se více dozvíte na této stránce.

Elektronická zařízení nepatří do směsného odpadu. Počítače bývají alespoň z části vyráběné z recyklovatelných materiálů, které je možné opakovaně využít k výrobě nových zařízení. Například u notebooků ThinkPad tvoří recyklovatelné materiály až 30 %. Společnost Lenovo nabízí službu pro bezpečnou likvidaci vyřazených zařízení.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře