Deloitte: Internet Shop je nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR

V žebříčku Technology Fast 50 pro střední a východní Evropu figuruje pět českých firem.

Deloitte: Internet Shop je nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČRNejrychleji rostoucí technologickou firmou v České republice se stala společnost Internet Shop, která provozuje e-shop s kosmetikou Parfums.cz.

Za ní se umístil výrobce síťových řešení Invea-Tech a poskytovatel aplikací, řešení a služeb pro IP telefonii Zoom International.

Vyplývá to ze žebříčku Technology Fast 50, který letos již počtrnácté zveřejnila společnost Deloitte. Žebříček vychází z porovnání tržeb technologických společností v regionu CEE za posledních pět let. Letos se v něm umístily firmy z osmi zemí - z České republiky, Chorvatska, Litvy, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a Srbska.

Nejvyšší zastoupení v žebříčku tvoří společnosti, které se zaměřují na vývoj softwaru. Z celkového počtu je 58 % firem právě z této oblasti, následují poskytovatelé internetových služeb, jejichž podíl se meziročně snížil z více než jedné třetiny (35 %) na čtvrtinu (26 %). Jen desetina firem se soustředí na oblast telekomunikací a sítí,“ uvedl k výsledkům Petr Viktora, partner v oddělení ICT poradenství společnosti Deloitte.

Zvítězil rumunský prodejce letenek, ČR má 5 zástupců

Pozici nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě obhájil opět rumunský internetový prodejce letenek Vola.ro, jehož tržby v posledních pěti letech vzrostly o 8 729 %. Průměrný růst společností v žebříčku Technology Fast 50 se letos snížil z 1 026 % na 671 %, což je nejméně od roku 2004.

Soutěž zviditelňuje relativně mladé, ale úspěšné společnosti, nejen v České republice, ale především v celém středoevropského regionu, a to je pro účastníky právě to atraktivní. Celkově se 22 společností do letošního žebříčku dostalo vůbec poprvé. Nejvíce firem zastoupených v žebříčku mělo Polsko (22 společností), Maďarsko (8 společností), Rumunsko (6 společností). Z České republiky se umístilo 5 společností a z Chorvatska 4,“ dodala Gabriela Jindřišková, senior manažerka v auditu společnosti Deloitte.

Kategorii „Vycházející hvězdy“ letos ovládla rumunská softwarová společnost Insoft Development & Consulting, jejíž růst v posledních třech letech (2010 – 2012) činil 2 884 %. Z českých zástupců se na čtvrtém místě umístil Geosense a na devátém místě Inmite.

V kategorii „Velká pětka“ zvítězila polská firma GoClever a na druhém místě se umístil Internet Shop, provozující e-shop Parfums.cz.

O žebříčku Technology Fast 50 ve střední Evropě

Žebříček Technology Fast 50 vyhodnocuje nejrychleji rostoucí technologické společnosti, a to na základě růstu tržeb za období posledních pěti let. 

Vítězné firmy jsou následně vybrány na základě vyhodnocení registrovaných firem splňujících kvalifikační předpoklady podle růstu tržeb během pětiletého období v letech 2008 až 2012.

Více informací o celém projektu Technology Fast 50 naleznete na www.deloitte.com/fast50ce.

Zdroj: Deloitte
Úvodní foto: © eAlisa - Fotolia.com

Komentáře