Dell posiluje cloudové portfolio, kupuje Enstratius

Dell rozšiřuje portfolio softwaru pro správu systémů, akvíroval společnost Enstratius (dříve EnStratus).

Dell posiluje cloudové portfolio, kupuje EnstratiusSpolečnost Enstratius nabízí softwaru pro správu pracovních úloh v hostovaných pracovních prostředích. Dell akvizicí rozšíří portfolio IT management softwaru.

Software Enstratius, který může běžet on premise nebo jako hostovaná služba, poskytuje organizacím správu pracovních úloh běžících v privátních nebo veřejných cloudových službách.

Zahrnuje schopnosti jako provisioning a škálování aplikací, správu konfigurací a správu a monitoring využití. Dokáže také spolupracovat s dalšími konfiguračními nástroji, jako je např. Chef and Puppet.

V současnosti dokáže software Enstratius spravovat úkoly na více než 20 veřejných a privátních cloudových platformách – např. OpenStack, platforma VMware, Amazon Web Services a Microsoft Windows Azure.

Akvizice je dalším krokem ve strategii Dellu vybudovat portfolio nástrojů pro správu cloudového prostředí v podnicích. V listopadu 2012 Dell koupil Gale Technologies. Software Enstratius bude rovněž stavět na dalších softwarových balíčcích, které Dell vyvinul nebo koupil – Foglight ,Quest One, Boomi, AppAssure a NetVault.

Enstratius byl založen v roce 2008 v Minneapolis. Dell si zaměstnance firmy ponechá.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: enstratus, Dell

Komentáře