Comguard uzavřel distribuční kontrakt na Brocade Communications

Společnost Comguard oznámila zahájení distribuce řešení Brocade pro stavbu LAN sítí na českém i slovenském trhu. Prorazit chce nabídkou síťových infrastruktur pro datová centra, která umožní propojování fyzických a virtuálních infrastruktur do jednoho celku.

Comguard uzavřel distribuční kontrakt na Brocade CommunicationsComguard otevřel novou divizi Networking, do které soustředí řešení výrobců Infoblox, Inveatech, Procera, Zeus, Barracuda a nově Brocade Communications.

V rámci naší distribuce budeme nabízet kompletní řadu řešení pro IP Networking se zaměřením na LAN switching, bezdrátové technologie a bezpečnost,“, uvedl v oznámení ředitel společnosti Jan Dymáček.

S produktovým portfoliem aktivních síťových prvků Brocade bude Comguard s partnery oslovovat datová centra, korporátní sítě a ISP.

Brocade se v oblasti sítí pyšní několika prvenstvími – společnost uvedla první Ethernet Fabric switche na trh, první 1 GbE a 10 GbE switche nebo první line-rate 100 GbE router.

Z pohledu tržeb se Brocade drží na trhu sítí v datových centrech celosvětově na druhé pozici (podle Datacenter Network QView, včetně prodeje OEM partnerům jako jsou Dell, IBM, HP a EMC). Konkurovat zde bude především značkám Cisco, Juniper či HP.

Připraveno na virtualizaci

Brocade přichází s novou strategií On-Demand Data Center, která si klade za cíl nabízet vysoce škálovatelnou a automatizovanou síťovou architekturu, která kombinuje fyzické a virtuální sítě (resp. do budoucna softwarově definované sítě).

Výrobce na trh zároveň uvádí na trh Vyatta vRouter, Virtual ADX Application Delivery Switch a nové moduly pro Brocade MLXe a NetIron CES/CER Carrier Ethernet Switch/Router spolu s updaty operačního systému NetIron.

Jan Dymáček, ředitel společnosti Comguard, a zástupci společnosti BrocadeBrocade Vyatta 5400 vRouter patří do rodiny softwarových síťových řešení určených pro virtualizovaná datová centra. Podporuje i technologie Multicast routing a Dynamic Multipoint VPN. Routery dále umožňují vytvářet sofistikované vícevrstvé sítě, které mohou být zapojeny, konfigurovány nebo měněny kdykoliv podle potřeby.

Další novinkou je Brocade Virtual ADX, který nabízí virtuální platformu pro load balancing na aplikační vrstvě. Mezi klíčové vlastnosti řešení patří správa a provisioning aplikací pomocí SOAP/XML API, která dovoluje integraci s nástroji pro automatizaci nebo správu i od různých výrobců.

Pro velká datová centra je určen nový síťový modul pro Brocade MLXe Core Router, který nabízí čtyři 40Gb ethernet porty. Menší datová centra obslouží Brocade NetIron CER směrovače, který nabízí čtyři 10Gb ethernet porty.

Brocade také představil novinky v operačním systému NetIron, který nyní podporuje technologii OpenFlow Hybrid Port Mode. Ta dovoluje zákazníkům využívat simultánně na jednom portu jak OpenFlow, tak i tradiční směrování pro migraci na SDN.

Nově lze také využít veškeré vlastnosti technologie VCS Fabric na infrastruktuře OpenStack. Ta zákazníkům umožňuje volný výběr zařízení pro tuto cloudovou architekturu. Více informací naleznete na www.comguard.cz/produkty/brocade/ nebo www.brocade.com.

Zdroj: Comguard, Brocade Communications
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře