Citrix má novou strukturu certifikací

Společnost Citrix předělala strukturu technických certifikací pro aplikace a desktopy. Segmenty netowrkingu a mobility mají následovat.

Citrix má novou strukturu certifikacíSpolečnost Citrix představila několik nových technických certifikací. Tyto mají partnerům společnosti poskytnout požadovaný rozsah dovedností pro plánování, nasazení a podporu jejích řešení.

Nová struktura certifikací je podle Citrixu koncentrovaná a požaduje méně testování a méně času k dosažení jednotlivých úrovní. Zároveň má partnerům pomáhat vyhovět nárokům na update v rámci nového programu Citrix Solution Advisor, který byl oznámený letos v květnu.

Nově jsou dostupné tři certifikace, které se zaměřují na Citrix XenDesktop 7.

  • Citrix Certified Associate – aplikace a desktopy (CCA-AD): je navržená pro IT operátory a administrátory. Tato certifikace potvrzuje klíčové schopnosti požadované pro řízení XenDesktop 7.
  • Citrix Certified Professional – aplikace a desktopy (CCP-AD): navržená pro IT profesionály, zahrnující designéry, architekty, inženýry a konzultanty. Tato certifikace potvrzuje požadované znalosti pro nasazení řešení XenDesktop 7.
  • Citrix Certified Expert – aplikace a desktopy (CCE-AD): navržená pro zkušené IT profesionály zahrnující designéry, architekty, inženýry a konzultanty. Tato certifikace prokazuje pochopení komplexity IT implementací a klíčové schopnosti požadované pro designování řešení XenDesktop 7 tak aby splnilo obchodní i technologické požadavky.

V následujících měsících budou představeny podobné certifikace zaměřené na networking a mobilitu, které budou navržené tak, aby ověřovaly a potvrzovaly potřebné schopnosti pro implementaci a správu. Partneři, kteří se už nyní chtějí dozvědět více informací o těchto certifikacích a jak s nimi začít mohou navštívit web Citrix Education.

Zdroj: Citrix
Úvodní foto: © pressmast

Komentáře