Cisco kupuje softwarovou firmu Sourcefire, posiluje v oblasti bezpečnosti

Cisco utratí 2,7 miliardy dolarů za nákup společnosti Sourcefire. Chce posílit v oblasti bezpečnosti. Sourcefire stojí například za open source antivirovým řešením ClamAV.

Cisco kupuje softwarovou firmu Sourcefire, posiluje v oblasti bezpečnostiCisco potvrdilo, že kupuje společnost Sourcefire, která vyvíjí bezpečnostní software. Zaplatí za ní 2,7 miliardy dolarů (76 dolarů za akcii). Akvizice by měla být dokončena ve druhé polovině tohoto kalendářního roku.

Spojení řešení, technologií a výzkumných týmů obou společností přinese zákazníkům komplexní pokročilou ochranu před hrozbami ve všech stádiích útoku, před, během i po něm,“ uvedla společnost Cisco ve zprávě pro média.

Americká společnost Sourcefire stojí například za open source antivirovým řešením ClamAV. V roce 2001 ji založil Martin Roesch, který již o tři roky dříve vytvořil detekční software Snort, na jehož vývoji společnost Sourcefire dodnes pracuje.

Kromě těchto dvou open source projektů portfolio Sourcefire zahrnuje různé další produkty pro síťovou bezpečnost včetně firewallů příští generace, bezpečnostní řešení pro virtualizaci a trend BYOD.  

Sourcefire uvádí, že má zákazníky ve 180 zemích. Převážně prý z řad finančních institucí, telekomunikačních poskytovatelů, zdravotnických zařízení a státních úřadů. Podrobnější informace o firmě, kterou Cisco přebírá, zájemci naleznou na jejím webu na http://www.sourcefire.com

Zdroj: Cisco, Sourcefire
Úvodní foto: Cisco, Sourcefire

Komentáře