Check Point ve 2. čtvrtletí 2013 navýšil tržby i zisk a uvedl nové produktové řady

Společnost Check Point Software Technologies zveřejnila své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2013. Dosáhla meziročního nárůstu tržeb i zisku. Zároveň oznámila dokončení transformace svého portfolia díky dvěma novým produktovým řadám.

Check Point ve 2. čtvrtletí 2013 navýšil tržby i zisk a uvedl nové produktové řadySpolečnost Check Point Software Technologies, tvůrce bezpečnostních řešení pro počítačové sítě a jejich koncové body, zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí roku 2013.

V něm její celkové tržby činily 340,2 milionu dolarů, což znamená meziroční nárůst o 4 %. Provozní zisk firmy ve druhém čtvrtletí 2013 meziročně stoupl na 183,3 milionu dolarů ve srovnání s 180,5 milionu dolarů ve stejném období předchozího roku.

Jsme velmi spokojeni s výsledky za druhé čtvrtletí, které odrážejí dlouhodobý růst prodejů našich produktů,“ uvedl ve zprávě pro média Gil Shwed, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies.

„Nejlepší výsledky byly v regionu Severní Ameriky a skvěle se vedlo našim novým zařízením pro datová centra. Naše softwarové blady i nadále vykazují dvouciferný meziroční nárůst,“ doplnil zakladatel společnosti Check Point Software Technologies ve zprávě pro novináře.

Nové produktové řady pro menší firmy a firemní pobočky

Check Point Software Technologies hlásí, že transformace produktové nabídky, která začala v roce 2012, je nyní kompletní. Společnost představila nová zařízení určená pro zabezpečení malých podniků a firemních poboček – řady 600 a 1100.

Nová produktová řada 600 byla vytvořena pro malé společnosti s méně než 100 zaměstnanci. Má přinášet kompletní architekturu softwarových bladů Check Point (včetně tzv. firewallů nové generace) za cenu od 399 do 1200 dolarů.

Druhá nová řada 1100 byla prý vytvořena s ohledem na potřeby organizací s řadou poboček. Zákazníkům má přinášet architekturu softwarových bladů Check Point s možností centralizované podnikové správy za cenu od 599 do 2000 dolarů.

Zdroj: Check Point Software Technologies
Úvodní foto: Check Point Software Technologies

Komentáře