Changhong v ČR vyrábí až milion LCD televizorů ročně

Tři výrobní linky čínská společnosti Changhong v Nymburce produkují až milion LCD televizorů ročně pro celou Evropskou unii. Jaké ale vlastně je tržní postavení firmy a jaké má plány pro nejbližší období?

Changhong v ČR vyrábí až milion LCD televizorů ročněNymburský výrobní komplex Changhong Europe Electric aktuálně produkuje až milion LCD televizorů ročně. Tři výrobní linky vyrábí LCD televizory nejen pro český a slovenský trh, ale i pro trhy dalších států Evropské unie.

Čínská společnost Changhong to uvedla při bilancování své investice ve výši 15 milionů dolarů do výstavby výrobního komplexu v České republice a založení Changhong Europe Electric před osmi lety.

Firma ve zprávě pro média uvádí, že investice se vyplácí. Nymburská pobočka, která zaměstnává 123 lidí, zároveň zajišťuje lokální servis pro zákazníky.

Changhong hodlá v průběhu letošního a příští roku rozšířit distribuční a prodejní síť. Zároveň chce prosadit své OLED produkty jako produkty příští generace nových televizorů s plochou obrazovkou. Výrobou v České republice chce otupit špatnou pověst výrobků čínských firem.

Vnímání čínských výrobků obecně v celé Evropě není pozitivní. Naším dlouhodobým cílem je toto změnit. Zvýšíme povědomí o značce a stabilizujeme ji na lokálním trhu.  Rovněž ukážeme její technologickou vyspělost, originalitu a inovátorství,“ uvedl ve zprávě pro média Petr Valoušek prodejní a marketingový manažer společnosti Changhong pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost Changhong byla založena již v roce 1958 jako výrobce televizorů. Na domácím čínském je jedničkou mezi výrobci televizorů a zároveň je nyní světovou trojkou mezi producenty plochých obrazovek. Během let pole svého působení rozšířila i na mobilní telefony, domácí elektrospotřebiče, klimatizace, generátory či průmyslová řešení.

Zdroj: Changhong
Úvodní foto: Changhong

Komentáře