Česká firma Lica je výhradním evropským distributorem zařízení miniCMTS

Česká společnost Lica se stala výhradním distributorem zařízení miniCMTS, které slibuje za využití stávajících koaxiálních rozvodů přivést vysokorychlostní internetové připojení na místa, kde to dosud nebylo možné.

Česká firma Lica je výhradním evropským distributorem zařízení miniCMTSČeská společnost Lica, dodavatel technologií pro televizní a kabelové rozvody, se stala výhradním distributorem zařízení miniCMTS v rámci celé Evropy.

Zařízení miniCMTS je určené pro zpřístupnění vysokorychlostního internetového připojení na místech, na která je ekonomicky nebo prakticky nemožné dosáhnout klasickou optickou či metalickou síťovou infrastrukturou.

MiniCMTS pracuje na základě standardů DOCSIS, EuroDOCSIS 2.0 a EuroDOCSIS 3.0. „Na vstup miniCMTS je možné připojit konektivitu až 1Gbit/s a tu rozvést do bytů při využití stávajících koaxiálních rozvodů,“ popisuje společnost Lica ve zprávě pro média.

Zařízení prý umožňuje zachování stávající infrastruktury společných televizních antén bez zásahu do stavby a bez narušení televizního vysílání při současné možnosti rozšíření nabídky televizních programů.

Produkt miniCMTS má být určený především pro menší sítě s možností obsloužit teoreticky až 500 modemů. Maximální možná rychlost na jeden modem má být 800 Mbit/s. Použít prý lze modemy dodávané kabelovými operátory.

Testování produktu probíhá už několik měsíců a řešení miniCMTS nás přesvědčilo o tom, že dokáže spolehlivě dostat rychlý internet do potřebných míst,“ uvedl ve zprávě pro média Petr Link, jednatel společnosti Lica.

Společnost Lica zařízení miniCMTS představila již letos v červnu na veletrhu Anga COM 2013. „Na veletrhu v Německu jsme zaznamenali vysoký zájem o tuto technologii a věřím, že řešení problému uvítají poskytovatelé internetu i kabelové televize napříč celou Evropou,“ uvedl Petr Link ve zprávě pro média.

Více informací zájemci naleznou na webové adrese www.minicmts.cz.

Obr. č.1: miniCMTS

miniCMTS

Obr. č.2: miniCMTS

miniCMTS

Zdroj: Lica 
Úvodní foto: Lica

Komentáře