Cena tabletů s procesory Intel Bay Trail má začínat na 199 dolarech

Intel snížil své cenové cíle pro tablety, které by měly přijít na trh ve 4. čtvrtletí s jeho novými procesory Atom. Přijdou i s Androidem.

Cena tabletů s procesory Intel Bay Trail má začínat na 199 dolarechIntel očekává, že tablety s procesory Atom s kódovým označením Bay Trail budou stát pod 200 dolarů. „Věříme, že to dokážeme stlačit pod cenovou úroveň 199 dolarů,“ uvedl Hermann Eur, viceprezident a výkonný ředitel Mobile and Communications Group na konferenci Computex.

Intel snížil původně plánovanou cenovou úroveň několikrát, naposledy na rozpětí 200 až 399 dolarů. Nyní tlačí výrobce tabletů, aby svá zařízení dostali cenově ještě níže.

Tablety s procesory Bay Trail budou využívat Windows 8.1 a Android, uvedl Eur. Levné tablety budou nejčastěji vybaveny displeji o úhlopříčce 7 až 10 palců.

Nové tablety na platformě Intel mají nabídnout větší výdrž na baterii a vyšší výkon. Konkrétně se mluví o osmi hodinách aktivního využití a týdnech v pohotovostním režimu.

Uživatelé na nich budou moci spouštět 3D hry a kancelářské aplikace. Čip má být podle Eura dvakrát výkonnější než existující Atom a poskytne třikrát větší výkon v grafických operacích. Navíc má disponovat novými bezpečnostními funkcemi

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře