BlackBerry v posledním čtvrtletí prodalo milion Z10 a dosáhlo zisku

Společnosti BlackBerry (dříve RIM) se povedlo v posledním fiskálním kvartálu vygenerovat zisk, čímž překvapila většinu analytiků.

BlackBerry v posledním čtvrtletí prodalo milion Z10 a dosáhlo ziskuVe 4. fiskálním čtvrtletí BlackBerry prodalo 6 milionů smartphonů, z čehož 1 milion tvořil nedávno oznámený model Z10, který běží na zcela novém OS BlackBerry 10. BB Z10 byl v posledním kvartálu v prodeji jen po dva měsíce, a to jen na vybraných trzích.

Společnost také oznámila, že v tomto období ztratila 3 miliony předplatitelů a současná báze čítá 76 milionů zákazníků. Spoluzakladatel Mike Lazaridis navíc opouští představenstvo firmy.

BlackBerry ve svém 4. čtvrtletí dosáhla obratu 2,68 miliardy dolarů oproti 4,18 miliardám ve stejném období loňského roku. Přesto zisk činil 98 milionů dolarů (19 centů na akcii), přičemž loni byla firma ve 125 milionové ztrátě (29 centů na akcii).

Další dobrou zprávou pro BlackBerry, že se mu podařilo získat silnou pozici v hotovosti, a to 2,9 miliardy dolarů. Tento finanční polštář by mohl poskytnout firmě prostředky pro agresivní marketingovou kampaň na nové smartphony s BB10.

BlackBerry taktéž oznámilo, že současné výdaje na marketing nových smartphonů se v dalším kvartále zvýší o 50 %.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře