BlackBerry hlásí hlubokou ztrátu a snižování stavů

Kanadský výrobce chytrých telefonů zažívá špatné období.

BlackBerry hlásí hlubokou ztrátu a snižování stavůSpolečnost BlackBerry oznámila své výsledky za druhý kvartál letošního roku. Provozní ztráta za uvedené čtvrtletí činila 995 milionů dolarů.

Obrat firmy měl činit zhruba 1,6 miliardy dolarů, tedy o 45 % meziročně méně.

Zpráva přišla nedlouho poté, co společnost zastavila obchodování se svými akciemi, jejichž hodnota již několik měsíců klesala.

Poslední telefony od BlackBerry, například Z10 nebo Q10, se nedočkaly odezvy u zákazníků a firma marně bojuje s Microsoftem o třetí místo na trhu s mobilními telefony.

BlackBerry prodalo kolem 5,9 milionu telefonů, avšak příjem získá jen z 3,7 milionu kusů. Ostatní totiž již dodala dealerům v předchozím čtvrtletí.

V reakci na nepříznivé výsledky firma v rámci snižování nákladů propustí 4500 zaměstnanců – přes třetinu z celkového počtu – a sníží počet prodávaných telefonů ze šesti na čtyři.

"Implementujeme obtížné, ale nutné provozní změny, které jsme dnes oznámili, s cílem adresovat svou pozici na dospívajícím a více konkurenčním odvětví, a s cílem posouvat společnost k ziskovosti," uvedl v oznámení Thorsten Heins, predizident a CEO.

"Do budoucna chceme zaměřit svou nabídku na end-to-end řešení hardwaru, softwaru a služeb pro podniky a produktivní, profesionální koncové uživatele," dodal Heins.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře