BenQ na lokální trhy uvádí LED osvětlení

BenQ Europe rozšiřuje portfolio produktů na českém a slovenském trhu o svítidla a světelné zdroje LED společností skupiny AU Optronics, Forhouse, BrightView a Lextar Electronics.

BenQ na lokální trhy uvádí LED osvětleníPod značkou BenQ na český a slovenský trh přichází nový sortiment LED osvětlení pro využití v průmyslu, školství, zdravotnictví, veřejných a obytných prostorech i v domácnosti.

V nabídce BenQ se objevuje náhrada za běžnou žárovku A60A3 (s chladičem pro prodloužení životnosti), LED žárovy A60A1 vybavené integrovaným stmívačem či LED trubice T8AA4 s integrovaným stmívačem.
LED trubice se dodávají ve třech nejběžnějších délkách 600, 1200 a 1500 mm s barevnou teplotou 3000, 4000 a 6000 K. Dalším příkladem integrace je LED trubice T8PIR s integrovaným pohybovým čidlem a možností nastavení výkonu po reakci čidla.

V sortimentu naleznete také podhledová svítidla a plošné panely řady FPL s možnostmi plynulého řízení jasu (100 – 10 %) a teploty bílé barvy v rozsahu 3000 až 6000 K.

BenQ jako designová svítidla

Dalším netypickým rozšířením nabídky společnosti BenQ jsou designová svítidla QisDesign, která představují nejen originální osvětlení, ale také unikátní dekoraci.

Design svítidel má být inspirován přírodními tvary, jej návrh byl připravován např. ve spolupráci s Národním muzeem akvaristiky v Taipei (modely Coral, Coral Reef, Aurelia). Modely Piano jsou zase inspirovány klaviaturou, Crystal je typickým tvarem a povrchem podobný leštěnému antracitu.

U modelů řady BE Light a Seagull je integrována Fresnelova čočka pro lepší rozptýlení světleného toku, který má vytvářet příjemnou atmosféru. Použité stmívače jsou buď dotykové, nebo otočné s podsvícením.

Některé modely získaly ocenění jako Red Dot Award Winner, Good Design, G Mark a iF.

Zdroj: BenQ
Úvodní foto: BenQ

Komentáře