Barnes & Noble končí s výrobou čteček a tabletů Nook

Po zveřejnění finančních výsledků za 4. fiskální kvartál společnost Barnes & Noble potvrdila, že přestane s vlastní výrobou čtečky Nook, kterou přenechá třetím stranám.

Barnes & Noble končí s výrobou čteček a tabletů NookZa 4. fiskální čtvrtletí Barnes & Noble zveřejnil 7,4 % pokles tržeb na 1,3 miliardy dolarů. Výrobce čteček a vydavatel tak prohloubil čistou ztrátu na -118,6 milionů dolarů.

Byznys ze čteček Nook se propadl meziročně o 34 % na 108 milionů, což firmě vygenerovalo ztrátu 177 milionů dolarů.

Na základě tohoto neúspěchu se Barnes & Noble rozhodl skončit s vlastní výrobou hardwaru Nook a místo toho se „spolehnout na partnerský model výroby na konkurenčním trhu barevných tabletů“, kdy bude hledat výrobce třetích stran, kteří postaví ečtečky, na kterých poběží software Nook.

„Společnost plánuje významně snížit ztráty segmentu Nook omezením rizik spojených s výrobou,“ uvedl Barnes & Noble v tiskovém oznámení.

Společnost dodala, že bude pokračovat v návrhu ečteček a čtecích platforem, které pro ni budou vyrábět partneři. Barnes & Noble dále uvedl, že řady Simple Touch a Glowlight budou vyvíjeny „in house“ a segment tabletů se chystá co-brandovat s některým z výrobců třetích stran.

Digitální katalog s eknihami a stejně tak aplikace Nook Apps budou nadále pokračovat v nezměněné podobě.

Zdroj: Barnes & Noble
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře