Avnet zavádí nový globální obchodní model

Strategie jednotných globálních služeb Avnet Technology Solutions má zlepšit spolupráci a růstové příležitosti partnerů i výrobců.

Avnet zavádí nový globální obchodní modelVAD distributor Avnet Technology Solutions na celosvětové úrovni oznámil vytvoření Avnet Services – nového globálního obchodního modelu vytvořeného pro lepší spolupráci a vyšší provozní efektivitu.

Avnet Services zkombinuje existující servisní organizace uvnitř Avnetu do jednoho globálního týmu s jednotnou strategií zaměřenou na software, životní cyklus a vzdělávací služby, který budou doplňovat současnou nabídku prodeje řešení a služeb.

Tým Avnet Services o více než 2 000 specialistech bude tyto služby poskytovat channel partnerům, VAR, ISV, systémovým integrátorům a OEM výrobcům. V regionu EMEA tým povede Christian Magirus.

Trh IT služeb je odhadován na 674,9 miliardy dolarů s 4% meziroční mírou růstu v dalších čtyřech letech, tento velký, rostoucí trh je neobsloužený channel partnery,“ uvedl Phil Gallagher z Avnet TS.

Do jednotky budou integrovány služby a software získaný nedávnými akvizicemi firem Ascendant Technology, BrightStar Partners, Canvas Systems, Genilogix, Matteli, Pepperweed Consulting a TSSLink.

Tým má partnerům pomoci poskytovat zákazníkům větší hodnotu a vydělat na nových příležitostech v oblasti analýzy, velkých dat, cloud computingu a konvergované infrastruktury.

Zpočátku bude Avnet rozvíjet nabídku služeb ve třech hlavních oblastech:

  • Softwarové služby: zahrnují management infrastruktury a aplikací; oblasti obchodu, analýzy a cloudu.
  • Služby životního cyklu: zahrnují integraci, instalaci, implemetaci; call centrum; servis v terénu; logistiku náhradních dílů; možnosti v konci životního cyklu produktu jako recyklaci.
  • Vzdělávací služby: zahrnují školení akreditované výrobci; vícejazyčné kurzy a škálovatelnou školicí infrastrukturu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře