AVG ve 2. kvartálu 2013 meziročně bezmála zdvojnásobilo zisk

Softwarová společnost AVG Technologies za druhé čtvrtletí 2013 hlásí meziroční nárůst příjmů o 22 %, zisku o 95 % a rozšíření uživatelské základny o 21 %. Jaká jsou konkrétní čísla?

AVG ve 2. kvartálu 2013 meziročně bezmála zdvojnásobilo ziskSpolečnost AVG Technologies, tvůrce bezpečnostního softwaru, oznámila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí kalendářního roku 2013. V něm firma s českými kořeny dosáhla příjmu ve výši 100,4 milionů dolarů, takže si meziročně polepšila o 22 %.

Čistý zisk AVG Technologies ve druhém kvartále roku 2013 meziročně vzrostl o 95 % z 11 milionů dolarů (0,20 dolaru na akcii) na 21,7 milionů dolarů (0,39 dolaru na kmenovou akcii).

K 30. červnu 2013 má AVG Technologies celkem 155 milionů aktivních uživatelů svého softwaru (meziroční nárůst 21 %) včetně 44 milionů uživatelů využívajících bezpečnostní aplikace pro chytré mobily a tablety.

Bylo to silné čtvrtletí pro AVG Technologies v mnoha oblastech,“ okomentoval ve zprávě pro média nejčerstvější čísla John Little, finanční ředitel společnosti AVG Technologies, která ve druhém čtvrtletí 2013 také dokončila akvizice firem ​​PrivacyChoice a LPI Level Platforms.

John Little též ve zprávě pro média vyjádřil podporu novému generálnímu řediteli, kterým se stal Gary Kovacs. Jak již ChannelWorld.cz informoval, do AVG Technologies přešel z Mozilla Corporation vyvíjející webový prohlížeč Firefox a nový mobilní systém Firefox OS .

Jeho vize a znalosti ve všech oblastech našeho podnikání nám pomohou urychlit dodávku našich výrobků pro internetové uživatele,“ uvedl ve zprávě pro média John Little na adresu Garyho Kovacse, který v minulosti pracoval například také pro Adobe či IBM.

Zdroj: AVG Technologies

 
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře