AVG Technologies koupila firmu PrivacyChoice, která se zabývá ochranou soukromí na internetu

AVG, poskytovatel internetové a mobilní bezpečnosti, kupuje americkou společnost PrivacyChoice, která se stará o soukromí v online světě.

AVG Technologies koupila firmu PrivacyChoice, která se zabývá ochranou soukromí na internetuAkvizice PrivacyChoice obohacuje portfolio AVG produktů pro ochranu on-line soukromí uživatelů a údajně koresponduje s celkovou filozofií společnosti. Detaily akvizice zatím nebyly zveřejněny.

Hlavním cílem společnosti PrivacyChoice, která byla založena roku 2009, je zjednodušit ochranu soukromí na internetu. Poslední čtyři roky společnost pomáhala lidem po celém světě zajistit kontrolu nad jejich soukromím pomocí nástrojů webových prohlížečů.

PrivacyChoice poskytuje B2C i B2B nástroje, z nichž je stěžejní internetová aplikace pro spotřebitele Privacyfix. Privacyfix je browser plugin, který se zaměřuje na řešení obav internetových uživatelů týkajících se ochrany jejich soukromí a který jim umožňuje správu nastavení jejich soukromí na Facebooku, Googlu, LinkedIn a mnohých dalších internetových stránkách.

Uživatelé mohou spravovat nastavení soukromí z jediného panelu, na kterém mohou vidět, které společnosti je na internetu sledují, které stránky sdílejí osobní informace a na kterých stránkách došlo v minulosti k úniku údajů.

„Od samotného počátku je naším posláním poskytovat více informací a efektivnější možnosti shromažďování, používání a také sdílení dat,“ říká Jim Brock, zakladatel PrivacyChoice a budoucí viceprezident AVG pro produkty na ochranu soukromí.

Zdroj: AVG

Úvodní foto: AVG, Privacy Choice

Komentáře