Asociace firem WD, HGST, Seagate a Toshiba chce podporovat pevné disky

Společnosti WD, HGST, Seagate a Toshiba společně zakládají asociaci SPA (Storage Products Association), která má za cíl podporovat a prosazovat hodnoty a přínosy technologie rotačních magnetických disků a upozorňovat spotřebitele i profesionály na význam pevných a hybridní disků.

Asociace firem WD, HGST, Seagate a Toshiba chce podporovat pevné diskyPodle WD, zakládajícího člena asociace SPA, hrají pevné a hybridní disky klíčovou roli v efektivním řešení ukládání dat v uživatelském i firemním prostředí. Asociace, jejímiž členy jsou HGST, Seagate, Toshiba a WD, má napomáhat výrobcům úložných zařízení a uživatelům v hledání řešení pro potřeby v oblasti ukládání dat.

SPA bude zajišťovat odborné vzdělávání zákazníků, partnerů, členů a uživatelů pevných nebo hybridních disků. Bude se také údajně také podílet na akcích určených pro zákazníky a na dalších rozličných akcích v daném odvětví.

Asociace chce vydávat informační materiály o potřebách koncových uživatelů v oblasti ukládání dat a o efektivním způsobu využívání mixu technologií pro ukládání dat.

Rychlá expanze digitálních dat a digitálního obsahu stále pokračuje a zvyšují se i požadavky na úložiště. Meziroční nárůst poptávky po úložném prostoru do roku 2020 se očekává kolem 30 %,“ uvedl v oznámení médiím Tim Leyden, prezident společnosti WD.

V uvedeném časovém období bude na trh uveden mix technologií, které budou sloužit uživatelům. Očekáváme, že 75 % kapacity bude stále na rotujících plotnách pevných disků,“ dodal. Více informací naleznete na webu asociace  www.storage-products-association.org.

Zdroj: WD
Úvodní foto: © Cowpland - Fotolia.com

Komentáře