Alza se více pouští do retailu s výstavními plochami

Největší český e-tailer rozšiřuje prodejní síť o další kamenné showroomy a prodejny.

Alza se více pouští do retailu s výstavními plochamiV pondělí, 24. 11. 2014 otevřela Alza v Praze 4 - Hájích druhou prodejnu s rozsáhlou výstavní plochou. První showroom je součástí centrály v Praze Holešovicích.

Nová prodejna o ploše 1 100 m2 je v rámci prodejní sítě Alzy největší a zákazníkům nabídne tisíce produktů ihned k odběru. Výstavní část tvoří polovinu plochy prodejny.

Díky velkým skladovacím prostorám budou mít zákazníci možnost na místě koupit a ihned si odnést domů některý z tisícovky produktů v sortimentu Alza.cz. Prodejna v Hájích nabídne, kromě vynikající dostupnosti MHD, také pohodlné parkování,“ uvedl e-tail v oznámení médiím.

Do konce roku 2014 chce Alza rozšířit počet prodejních míst v ČR a na Slovensku na 45. Jejich otevření chce stihnout ještě v období předvánočních nákupů.

Z e-tailu přes showrooming do retailu

Nová prodejna kopíruje koncept holešovického showroomu, který v roce 2013 navštívilo podle Alzy více než milion zákazníků. Nahradí původní prodejní místo v Praze – Chodově.

Showroom společnosti Alza.cz v Praze HájíchJedná se o převratný krok, kdy model, na který jsou zvyklí naši zákazníci z centrály v Praze – Holešovicích, zavádíme do širší prodejní sítě,“ vysvětlila Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz.

Ve stejném konceptu prodejny s výstavní plochou Alza chystá také další pobočku v Parkovacím domě Rychtářka v centru Plzně. Ta nahradí prodejnu ve Slovenské ulici.

E-tailer připravuje renovaci s rozšířením prodejní plochy dále v prodejnách v Českých Budějovicích a v Nitře. Ta je, po bratislavské centrále, druhou největší prodejnou Alzy na Slovensku.

 „…do konce roku chystáme ještě jednu novinku, která bude unikátem svého druhu v České republice,“ slibuje Jakoubková.

Postupná expanze kamenných prodejen

Alza již změnila prodejní prostory také ve Frýdku-Místku, když se v polovině listopadu přestěhovala do obchodního centra Frýda v centru města.  

V druhém pololetí rozšířila své kamenné prodejny nově také do severočeského Děčína a Chomutova. V září otevřela novou prodejnu v Prostějově a v polovině prosince se chystá otevřít pobočku v Popradu.

V rámci expanzních snah spustila Alza ve třetím čtvrletí také prodej do 26 evropských zemí.

Zdroj: Alza.cz

 
Úvodní foto: Alza.cz

Komentáře