Akcionáři Dellu schválili odkoupení společnosti Michaelem Dellem

Michael Dell dostal požehnání akcionářů ke koupi tříčtvrtinového podílu ve společnosti Dell. Firma zůstává na trhu s PC a tablety.

Akcionáři Dellu schválili odkoupení společnosti Michaelem DellemSpolečnost Dell oznámila, že její akcionáři na čtvrtečním setkání schválili návrh Michaela Della, zakladatele a generálního ředitele společnosti, k odkoupení tříčtvrtinového podílu ve firmě. Dell zaplatí za Dell 24,9 miliard dolarů.

Spolu s oznámením od odkoupení společnost nastínila některé budoucí kroky. Podle tiskového prohlášení provede několik nových akvizic, investuje do vývoje a výzkumu, rozšíří prodejní a partnerské programy a bude expandovat na nově vznikající trhy. Nejzásadnější sdělením však je, že firma nemá v úmyslu opustit trh s PC a tablety.

Některé otázky však zůstávají nezodpovězené. Na dotazy, zda firma přistoupí ke snižování nákladů, aby ufinancovala plánované investice, odpovídali její předtavitelé vyhýbavě. Stejně nejasná zůstává otázka, zda společnost po prodeji zveřejní své finanční výsledky.

K samotnému odkoupení akcií by mělo dojít do konce října 2013. Michael Dell jej uskuteční spolu s investorskou společností Silver Lake Partners.

Zdroj: Dell

Úvodní foto: Dell

Komentáře