ABC Data vstupuje do Německa a hledá strategického investora

Skupina ABC Data, distributor IT v regionu střední a východní Evrooy, chce expandovat na německý trh. Společnost hlásí výrazný růst ziskovosti a hledá strategického investora.

ABC Data vstupuje do Německa a hledá strategického investoraV roce 2013 chce ABC data vstoupit na dva nové trhy, a to v low-costovém modelu expanze. V nejbližších měsících chce ABC Data nejprve vstoupit do Německa, kde má mít již v současné době 46 aktivních resellerů. Skrze německou pobočku chce distributor obsluhovat také rakouský a dánský trh.

Podle oznámení ABC Data zaznamenala v prvním pololetí významný růst v oblasti tabletů a mobilních telefonů a hlásí dynamické navýšení exportu.

ABC Data v prvním pololetí vykázala 46% nárůst tržeb na 2,2 miliardy zlotých při růstu EBITDA o 50 % na 7 mil. zlotých a čistého zisku o více než 73 % na 25,3 milionu zlotých. Ziskovost navíc snížil odprodej podílu v rumunské společnosti Scop, a tedy odchod z tamního trhu.

Pro rok 2013 distributor očekává meziroční růst obratu o 30,7 % na 80,17 mil. zlotých, růst EBITDA o 13,4 % na 80,2 mil. zlotých a zisku o 15,7 % na 4,83 mil. zlotých.

ABC Data na prodej?

Koncem června 2013 ABC Data podepsala kontrakt s investiční konzultační společností Jefferies International, která má za úkol analyzovat strategické možnosti dalšího rozvoje a expanze firmy.

Závěr analýzy zní, že nejlepším krokem pro ABC Data je nalezení strategického investora, který by koupil významný blok akcií. Hledání investora je úkolem Jefferies, které drží kontrakt na konzultace do 30. 9. 2014. Nový investor by měl být znám v nejbližších měsících.

V červenci ABC Data také jmenovala nového obchodního ředitele, kterým se stal Dariusz Grądek. Je zodpovědný za zavedení obchodní strategie, rozvoj oddělení B3B a úpravu regionálních struktur v souladu s rozvojovým plánem.

Zdroj: ABC Data, Parkiet.com, CRN
Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře