Vývojáři webů mohou používat novou testovací platformu od Microsoftu

Společnost Microsoft představila modern.IE, sadu bezplatných nástrojů a zdroj informací pro vývojáře webových stránek pro otestování funkčnosti a vzhledu stránek v různých prohlížečích i zařízeních.

Vývojáři webů mohou používat novou testovací platformu od MicrosoftuDíky uzavření partnerství Microsoftu s  cloudovou službou BrowserStack, umožňují nástroje webovým vývojářům otestovat stránky v kterémkoli webovém prohlížeči, na kterémkoli zařízení i operačním systému, uvádí Microsoft.

Vývojáři, kteří tuto službu navštíví přes portál modern.IE, ji mohou v průběhu tohoto roku využívat po tři měsíce zdarma.

Nástroje modern.IE obsahují průvodce, který na základě zadání internetové adresy proskenuje kód stránky a vyhledá časté programovací postupy, které by mohly vést k omezení funkčnosti.

Nástroje zkoušejí především podporu webových standardů v rámci starších verzí webového prohlížeče, kompatibilitu na škále různých zařízení včetně chytrých telefonů, tabletů nebo smart televizorů.

Dále testují návrhy úpravy pro prohlížení stránky na dotykovém zařízení, případně i využití dlaždice na úvodní obrazovce Windows 8. Projekt modern.IE se bude nadále rozvíjet ve spolupráci s komunitou webových vývojářů.

Další informace o nástrojích pro webové vývojáře jsou k dispozici na stránkách modern.ie.Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: modern.ie

Komentáře