VMware kupuje výrobce virtuální storage Virsto

V rámci strategie „softwarově definovaných datových center“ VMware oznámil akvizici výrobce virtuálních úložišť, společnosti Virsto Software.

VMware kupuje výrobce virtuální storage VirstoVirsto Software je výrobce „storage hypervizoru“, který chce VMware přidat do své virtualizační řady a licencovat EMC.

Řešení Virsto umožňuje podnikům virtualizovat úložné systémy stejným způsobem, jako virtualizují servery. Software je kompatibilní s hypervizory VMware ESX a Microsoft Hyper-V. Virsto uvádí, že dokáže snížit náklady na uložený desktop o 70 %.

Obě společnosti podepsaly v pondělí definitivní dohodu o odkupu, bližší podmínky však nebyly zveřejněny. Akvizice by měla být dokončena v tomto čtvrtletí.

Věříme, že rozšířením výhod virtualizace na všechny domény datových center – výpočetní kapacita, síť, storage – můžeme pomoci zákazníkům dosahovat bezprecedentní úrovně efektivity a agility,“ uvedl John Gilmartin, viceprezident VMwaru, na firemním blogu.

Virtualizace začala u serverů a desktopů, nyní se rozšiřuje na virtuální sítě a úložiště. VMware již prodává vSphere Storage Appliace a nabízí virtualizaci a správu úložiště v softwarové platformě vSphere. S EMC by se technologie Virsto mohla uplatnit v řadě dalších úložných systémů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Virsto Software, VMware

Komentáře