Vita se neprodává dobře, Sony snižuje prodejní cíle konzolí

Prodeje kapesních herních konzolí Sony Vita a PlayStation Portable se neoživily ani během vánočních nákupů. Společnosti se i přesto daří snižovat ztrátu a blíží se k návratu do ziskovosti.Japonský výrobce elektroniky snížil celosvětové prodejní cíle pro přenosné herní konzole o 30 % na 7 milionů kusů. Vita byla uvedna na trh loni v únoru a v listopadu Sony ještě odhadovalo, že prodá 10 milionů kusů.

Za poslední čtvrtletí končící v prosinci 2012 Sony vykázalo ztrátu 1,1 miliardy jenů (120 milionů dolarů). Před rokem ztráta činila 15,8 miliardy jenů. V aktuálním fiskálním roce chce výrobce vykázat zisk ve výši 20 miliard jenů.

Sony zaznamenalo za poslední čtvrtletí provozní ztrátu jak v segmentu mobilních zařízení, tak v oblasti domácí zábavy. Ztrátu vykázala také dlouhodobě ztrátová divize televizorů. Divize Playstation zůstala ziskové, ale s nízkou marží.

Podle zvěstí se Sony chystá na uvedené nové generace PlayStation 4, kterou by měla představit 20. února na konferenci v New Yorku.

Herním konzolím se nedaří ani u Nintenda, které snížilo jejich prodejní cíle nejen u přenosných modelů, ale také u verze Wii U.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře