Šest tipů jak zabezpečit velká data

Společnost EMC zveřejnila rady, jak organizace mohou zabezpečit tzv. velká data (big data). Upozorňuje, že organizacím chybí zkušení specialisté, takže potřebují služby externích partnerů.

Šest tipů jak zabezpečit velká dataSpolečnost EMC, respektive její bezpečnostní divize RSA, zveřejnila několik rad, jak by organizace měly zabezpečit velká data (big data).

Velká data se prý stanou hybnou silou zásadní změny v oblasti IT bezpečnosti, která otevře prostor pro modely zabezpečení postavené na zpravodajském přístupu.

V první řadě RSA radí vytvořit pro počítačovou bezpečnost ucelenou strategii, v níž se sladí veškeré bezpečnostní nástroje přizpůsobené konkrétním rizikům, hrozbám a požadavkům dané organizace.

Dále by prý organizace měly vytvořit sdílené datové architektury pro bezpečnostní informace umožňující zachycení, indexování, normalizaci, analýzu a sdílení veškerých dat.

RSA také organizacím doporučuje přejít od jednoúčelových produktů k jednotné bezpečnostní architektuře. Podle RSA každý z produktů zavede vlastní strukturu dat, kterou bude třeba integrovat do sjednoceného analytického rámce pro zabezpečení.

Dále RSA vyzývá k hledání otevřených a škálovatelných bezpečnostních nástrojů pro velká data. Nové nástroje připravené pro velká data by prý měly nabídnout flexibilní architekturu, kterou je možné měnit podle vývoje v obchodním prostředí, v oblasti informačních technologií anebo v typech ohrožení.

Vznikající bezpečnostní řešení budou připravena na éru velkých dat, o týmech bezpečnostních profesionálů to ale platit nemusí, “ upozorňuje ve zprávě pro média RSA s tím, že datová analýza je oblast, ve které mnoha společnostem chybí zkušení interní specialisté, takže se prý musí obracet na externí partnery.

RSA dále radí využívat externí zprávy o hrozbách. Interní programy bezpečnostních analýz lze prý doplnit externími službami poskytující informace o hrozbách a vyhodnocování údajů o hrozbách z důvěryhodných a relevantních zdrojů.

Zdroj: EMC - RSA
Úvodní foto: © mch67 - Fotolia.com

Komentáře