Oracle kupuje Acme Packet za 1,7 miliardy dolarů

Oracle oznámil akviziční dohodu se společností Acme Packet, výrobcem síťového vybavení. Na lokální trhy jej čerstvě uvedl Westcon Convergence.

Oracle kupuje Acme Packet za 1,7 miliardy dolarůZa výrobce síťových produktů Acme Packet souhlasil Oracle zaplatit 1,7 miliardy dolarů. Operátoři a podniky používají produkty Acme pro řízení kvality hlasu, videa a aplikací nebo sezení jednotné komunikace napříč všemi IP sítěmi.

Oracle plánuje integrovat produkty Acme do svého portfolia nástrojů pro komunikaci vedle dalších hlavních síťových produktů.

Rozhodnutí umožní poskytovatelům služeb monetizovat své IP sítě, uvedl Oracle.  Jde o řešení věčného problému, kdy se síťoví operátoři obávají, že se stanou jen komoditními „vodiči bitů“ a zisk připadne poskytovatelům aplikací.

Z pohledu hlavního produktu Oracle čelí saturovanému trhu, jelikož 89 z top 100 komunikačních firem jsou již zákazníci Acme. Výrobce však plánuje využít produkty Acme Packet k upsellu u současných zákazníků z řad poskytovatelů komunikačních služeb.

Na český a slovenský trh produkty Acme uvedla čerstvě nová divize Westcon Convergence, jejíž pražská kancelář byla slavnostně otevřena 17. 1. 2012.

Pohled analytika

Mým nejlepším odhadem je, že Oracle využije Acme pro růst svého byznysu v oblasti operátorů (systémy pro podporu provozu),“ uvedl Irwin Lazar, viceprezident a ředitel služeb Nemertes Research.

Acme hrálo vedoucí roli při pomoci operátorům se přesunout k dodávce bezdrátových služeb a Oracle to vidí jako něco, co může pomoci provizím operátorů zpoplatněním a správou bezdrátových a či drátových (pevných) aplikací a služeb,“ dodal.

Zároveň Lazar uvedl, že „nevidí reálný soulad mezi podnikovou sadou session border controlleru (Acme) a dalšími nabídkami Oraclu.“  Nepřekvapilo by jej, kdyby Oracle časem podnikovou jednotku SBC vyčlenil mimo firmu.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Úvodní foto: Acme Packet, Oracle

Komentáře