Microsoft si v druhém čtvrtletí fiskálního roku polepšil na obratu, zisk klesl

Microsoft oznámil finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012. Kolik utržil a jak dopadly jednotlivé divize?

Microsoft si v druhém čtvrtletí fiskálního roku polepšil na obratu, zisk kleslDruhé fiskální čtvrtletí skončilo Microsoftu 31. 12. a výrobce v něm utržil 21,46 miliardy dolarů, což znamená meziroční růst o 2,7 %.

Čistý zisk však meziročně klesl z loňských 6,62 miliardy na 6,38 miliardy dolarů. Podobný pokles zaznamenal také zisk na akcii, který klesl z 0,78 dolaru na 0,76 dolaru.

Divize Windows utržila za druhé fisknální čtvrtletí 5,88 miliardy dolarů. Meziročně se obrat této divize zvýšil o 24 %. Segment  Server & Tools, který zahrnuje například nástroje SQL Server a System Center, zaznamenal ve sledovaném období růst obratu o 9 % na 5,19 miliardy dolarů.

Business divize, do která spadá například kancelářský balík Office, zaznamenala pokles obratu o 10 % na 5,69 miliardy dolarů. Obrat serverových nástrojů jako je Lync, SharePoint a Exchange rostl dokonce dvouciferným číslem.

Segment Entertainment and Devices, kam spadá například Xbox a Skype, zaznamenal pokles obratu o 11 % na 3,77 miliardy dolarů. Výrazně se tak projevil pokles počtu prodaných Xboxů o 28 % na 5,9 milionu. Naopak se dařilo Skype, kterému se zvýšil počet provolaných minut o 59 %.

Divize Online Services zahrnující například vyhledávací engine Bing, zvýšila svůj obrat o 11 % na 869 milionů dolarů.

CEO Microsotfu Steve Ballmer komentoval výsledky s tím, že velká změna image Windows, spolu s vývojem zařízení jako je table Surface a Windows Phone 8 telefony se společnosti vyplácí.

Celkově je Microsoft s prodejem nového operačního systému Windows 8 spokojen. Tami Rellerová, CFO a marketingová ředitelka divize Windows, však podotýká, že OEM partneři zatím nevyrobili dostatek dotykových zařízení s Windows 8, aby uspokojili současnou poptávku.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře