Logitech výrazně omezí nabídku produktů

Po poklesu tržeb v posledním fiskálním čtvrtletí Logitech končí s výrobou například dálkových ovladačů či příslušenství pro herní konzole. Na které oblasti se chce nyní prioritně zaměřit?

Logitech výrazně omezí nabídku produktůLogitech končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů, periférií pro herní konzole a dokovacích stanic s reproduktory pro přenosné přehrávače a chytré mobily.  

Po ukončení výroby IP rádií Squeezebox a neúspěchu se set-top-boxem s platformou Google TV jde prakticky o definitivní opuštění oblasti spotřební elektroniky, pokud do ní nebudeme počítat mobily a tablety.

Logitech též kompletně zruší větev svého portfolia zahrnující bezpečnostní video řešení, od kterých si původně hodně sliboval.  Důvodem jsou neuspokojivé hospodářské výsledky ve třetím fiskálním kvartálu firmy končícím 31. 12. 2012.

V něm tržby švýcarskému výrobci meziročně klesly o 14 % na 615 milionů dolarů. V regionu EMEA, kam spadá i Česká republika a Slovensko, pak Logitech zaznamenal meziroční propad tržeb o rovných 20 %.

CEO firmy Bracken P. Darrell uvedl, že v zájmu dosažení maximální ziskovosti je pro Logitech prioritou udržet pozice mezi výrobci periférií pro PC s tím, že se bude zaměřovat na rostoucí tržní odvětví. Nyní tedy konkrétně na chytré mobily a tablety.

V nejbližších měsících chce Logitech najít úspory ve výši 80 milionů dolarů v provozních nákladech v rámci restrukturalizačního plánu firmy.

Počítačům se nedaří, větší pozornosti se dostane tabletům

Na nedobrých výsledcích za poslední tři měsíce roku 2012 se podle Logitechu podepsal také propad prodeje osobních počítačů v této době. I proto chce Logitech posílit svou pozici coby dodavatele zařízení pro tablety.  Prozatím se zaměřuje především na příslušenství pro iPad od společnosti Apple a loni představil produktové novinky pro tablety s Windows 8 a Windows RT.

Těmito produkty ale oslovuje jen část trhu, protože například dle analytické společnosti IDC v předposledním kalendářním čtvrtletí roku 2012 téměř polovinu prodaných tabletů tvořila zařízení se systémem Android a očekává se další růst jejich prodeje. Avšak speciálně pro Android má Logitech v současném produktové portfoliu jen jednu hardwarovou klávesnici a jednu bezdrátovou myš. 

Zdroj: ChannelEMEA, ChannelWorld
Úvodní foto: Logitech

Komentáře