Kingston zahájil distribuci SSD disků Intelu

Spolupráce obou společností není nijak skrývaná, oznámily ji dokonce v tiskové zprávě. Jaké produkty Intel prostřednictvím prodejních kanálů Kingstonu nabízí, komu jsou určeny a u kterých distributorů je nakoupíte?Kingston je výrobcem paměťových modulů a má dlouhodobé zkušenosti s jejich distribucí. Intel se zase pustil do perspektivního segmentu výroby SSD disků a uvádí, že právě jeho produkty nabízejí největší rychlosti na trhu. Cílem logické spolupráce obou společností je „dodávat SSD řešení společnosti Intel firmám, které patří do žebříčku Fortune 1 000, a vertikálním trhům, jako jsou například finanční služby, telekomunikace, státní správa, webhosting a další," píše se v tiskové zprávě.

Intel/Kingston M Series SSDKingston hned oznámil uvedení novinek ve dvou produktových řadách. SSDNow E Series jsou navržené speciálně pro servery, modely SSDNow M Series jsou určené pro náročné mobilní profesionály. Vyzdvihované rychlosti jsou v případě E Series 250 MB/s čtení, 170 MB/s zápis. U M Series jsou udávány hodnoty 250 MB/s čtení, 70 MB/sec zápis. Zatím ovšem nepotěší doporučené koncové ceny: 20 057 Kč za 32GB (E Series) a 14 709 Kč za 80GB (M-Series) variantu.

Pevné SSD disky mají tříletou záruku a vztahuje se na ně nepřetržitá technická podpora Kingstonu. Produkty jsou již dostupné také na lokálních trzích prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů výrobce paměťových modulů, kterými jsou v Česku: ABC Data, Asbis CZ, AT Computers, eD system Czech, SWS, Tech Data Distribution. Na Slovensku se jedná o eD system Slovakia, Asbis SK, Agem SK.Komentáře