Kerio rozšiřuje službu Connect 8.1 o Instant Messaging

Kerio Technologies rozšiřuje produkt Kerio Connect 8.1 o službu Instant Messaging, takže zaměstnanci nyní mohou zasílat rychlé zprávy, sdílet soubory i vést audio a video konverzace prostřednictvím IM klientů.

Kerio rozšiřuje službu Connect 8.1 o Instant Messaging
Díky službě Instant Messaging, která je nyní součástí produktu Kerio Connect, mohou správci sítě aplikovat pravidla přístupu uživatelů Kerio Connect ke službě Instant Messaging.

To znamená, že mohou například omezit používání Instant Messagingu pouze pro interní komunikaci, popřípadě některým zaměstnancům zamezit přístup k IM úplně. Jako kompletní XMPP server podporuje řadu spotřebitelských IM služeb, jako např. Google Talk, díky čemuž mohou zaměstnanci zasílat IM zprávy z firemní namísto osobní e-mailové adresy.

Kerio Connect 8.1 přináší také podporu pro Windows 8. Uživatelé tohoto operačního systému nyní mohou synchronizovat e-maily, kalendáře a kontakty s aplikací Windows 8 Mail prostřednictvím protokolu Exchange ActiveSync. 

Kerio Connect 8.1 poskytuje firmám vše od integrované antivirové ochrany, antispamového řešení až po zabudovanou archivaci. Kerio Connect 8.1 je k dispozici jako cloudové řešení či jako on-premise software.  

Nabízí funkce pro e-mail, Instant Messaging, sdílené kalendáře a správu kontaktů podporované ve většině e-mailových klientech, IM klientech, webových prohlížečích a mobilních zařízeních.  

Zdroj: KerioKomentáře