HP vytváří novou produktovou divizi

Oznámení o vytvoření nové divize HP Converged Systems navazuje na restrukturalizační proces CEO Meg Whitmanové.

HP vytváří novou produktovou diviziNová divize HP Converged Systems a její nová organizace se zaměří na urychlení dodávky nové generace konvergované infrastruktury. Nová jednotka má propojit zdroje pro dodávku účelově vytvořených řešení pro sociální média, cloud, mobilitu a velká data.

Divize Converged Systems následuje vytvoření Printing and Personal Systems Group, kdy společnost spojila divizi počítačů a tiskáren. Výrobce věří, že tento krok pomůže rozšířit portfolio konvergovaných aplikačních zařízení, která integrují infrastrukturu, aplikace a nástroje produktivity do jednoho systému.

Nová divize zahrne systémy pro Apache Hadoop, HP Vertica, SAP Hana a HP CloudSystem.

Vedením divize byl pověřen Tom Joyce, senior viceprezident a general manager, Converged Systems. Dříve působil jako viceprezident, marketingu, strategie, provozu, pro storage HP.

HP také spojí dvě serverové jednotky Business Critical Systems (BCS) a Industry Standard Servers (ISS), které povede Mark Potter, senior viceprezident a general manager, HP Servers. Nově utvořená jednotka by měla generovat roční obrat kolem 14 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře