EMC mění podmínky programu Velocity pro partnery

Změny v partnerském programu zahrnují nové rabaty, lepší dostupnost specializací a k nim rozšíření finančních výhod. Jak konkrétně vypadají jednotlivé novinky a co ještě EMC pro partnery připravuje?

EMC mění podmínky programu Velocity pro partnerySpolečnost EMC oznámila změny ve svém partnerském programu EMC Velocity Solution Provider.

Podle EMC mají tyto změny „podpořit růst partnerů a poskytnout jim větší možnost volby a odlišení nabídky“, jak uvedla firma ve zprávě pro média.

První změnou s okamžitou platností je nový cílený rabat u vybraných produktů. Tato změna se týká partnerů dosahujících jedné ze dvou nejvyšších  partnerských úrovní: Premier nebo Signature. 

Tito partneři mohou získat nový rabat při prodeji systémů EMC VNX a EMC VNXe, řešení pro zálohování a obnovu dat Avamar a EMC Data Domain a pak také EMC VFCache, což je řešení pro řízení serverové mezipaměti založené na bázi flash technologie.

Rabat se vyplácí z prvního prodeje a představuje příplatek ke stávajícímu rabatu v rámci specializace, který vychází z výkonu. Oba typy rabatů lze kombinovat.

Druhou novinkou je integrace partnerského programu Isilon do programu Velocity. Partneři využívající starší partnerský program Isilon mohou tak nyní získat nárok na výhody programu Velocity pro další produkty společnosti EMC.

Novinky v oblasti specializací

Program Velocity již od partnerů k dosažení specializace nevyžaduje získání certifikace v oblasti implementace. Dosažení specializace již také není podmíněno tržbami. Dosáhnout specializace je tak nyní jednodušší.

Na druhou stranu partneři nejvyšší úrovně Signature z celého světa nyní musí mít tři specializace: pro zálohování a obnovu po havárii, konsolidaci (unified storage) a pokročilou konsolidaci (podniková úložiště).

V rámci specializací partnerského programu Velocity existuje nyní více produktů s nárokem na finanční výhody. K specializaci na konsolidaci (unified storage) se nyní váže nárok na finanční výhody u platformy úložiště EMC Isilon scale-out NAS.

Specializace na zálohování a obnovu po havárii se nově pojí s finančními výhodami u cloudového zálohovacího řešení EMC Mozy, cloudové platforma pro objektové úložiště EMC Atmos a obsahově adresovaného úložiště Centera.

EMC zdvojnásobuje své investice

EMC zároveň se změnami v partnerském programu Velocity oznámilo, že zdvojnásobuje své investice do prostředků, programů a materiálů pro generování poptávky s cílem vytvářet pro partnery více příležitostí a urychlit růst tržního podílu.

EMC hodlá partnerům nabídnout také více on-line školení a instruktážních videí. Načerpané znalosti si budou moci partneři vyzkoušet v praxi díky nové on-line laboratoři. Ta má umožnit rozvoj praktických implementačních dovedností pro technologie EMC v chráněném virtuálním prostředí.

Nová nabídka v portfoliu služeb EMC Cooperative Services pak přichází s radami pro partnery při návrhu řešení  založeném na produktech EMC a možnost kontroly po jeho implementaci. 

Zdroj: EMC
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře