Distree XXL: Známe vítěze EMEA Channel Academy Awards 2008

Kdo je podle distributorů nejlepší výrobce PC uplynulého roku? Kdo měl nejlepší partnerský program a jak skončili nominovaní v ostatních kategoriích? Známe také distributora, kterého si výkonní zástupci výrobců zvolili jako nositele ocenění za loňský rok v našem regionu. Budete překvapeni, je z Polska a působí také v Česku a na Slovensku.Slavnostní gala večer v Monte Carlu, kde proběhlo vzájemné hlasování distributorů a výrobců o nejlepší spolupráci v prodejním kanálu v uplynulém roce je za námi. Z nominací, na kterých se podíleli prostřednictvím ChannelWorldu také distributoři z ČR a SR, byli pomocí elektronického hlasování vybráni nejlepší výrobci roku 2008. Finální volby se zúčastnilo více než čtyři sta výkonných zástupců distributorů z celého regionu EMEA (Evropa, střední Východ a Afrika).  Jaké jsou výsledky?

EMEA desktopový/notebookový výrobce roku 2008 - Asus
EMEA výrobce periférií roku 2008 - Western Digital
EMEA digitální lifestyle výrobce roku 2008 - Apple
EMEA výrobce komponentů roku 2008 - Intel
EMEA softwarový výrobce roku 2008 - Kaspersky
EMEA výrobce příslušenství roku 2008 - Logitech
EMEA tiskový výrobce roku 2008 - Hewlett-Packard
EMEA partnerský program roku 2008 - Microsoft

EMEA Channel Academy Awards 2008 mají své vítězeNa nominace výrobců za Českou republiku a Slovensko se můžete podívat zde. Finální nominace za celý region EMEA najdete tady. Pokud vás zajímají kritéria, na základě kterých distributoři výrobce na zisk ocenění nominovali, najdete je na oficiální stránce www.channelacademyawards.com.

Své vítěze mají v jednotlivých regionech také distributoři. Ti byli naopak nominováni výkonnými zástupci výrobců na úrovni EMEA a ve finále zvoleni rovněž prostřednictvím elektronického hlasování přímo v Monte Carlu na setkání Distree XXL.

Nás zajímal hlavně region CEE, tedy střední a východní Evropy. V něm byli nominováni ABC Data, Action, Asbis, Elko a Tech Data. Konečným vítězem se stal distributor ABC Data působící v Polsku, v Česku, na Slovensku. Na úspěchu a oblibě u výrobců v loňském roce se tak podílely i tuzemské týmy distributora.

Kompletní přehled nominovaných distributorů najedete v tomto článku na ChannelWorldu. Pro úplnost uvádíme vítěze hlasování i v dalších regionech:

Africa: Westcon Africa
Central & Eastern Europe: ABC Data
DACH (německy mluvící země): Actebis
Middle East & Turkey: Aptec
Northern Europe: GNT
Russia & CIS: Elko
South East Europe: InfoQuest
Southern Europe: Esprinet
UK & Ireland: WestcoastKomentáře